10/2014 (26) Newsletter Programu Strategicznego
26-600 Radom, ul. K. Pułaskiego 6/10
tel. centr.: (+48) 48 364-42-41
fax: (+48) 48 364-47-60
instytut@itee.radom.pl
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II edycji konferencji naukowo-biznesowej pt.: Inżynieria Przyszłości 2015. Inteligentne rozwiązania techniczne i organizacyjne dla przemysłu, która organizowana jest przez Instytut Technologii Eksploatacji − Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Business Centre Club.
Główne cele konferencji:
Cele dodatkowe obejmują:
Konferencja obejmuje swoją tematyką zagadnienia współpracy środowisk nauki i przemysłu w opracowywaniu oraz wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych z takich obszarów badawczych jak:
Konferencja odbędzie się 21−22 maja 2015 roku w Hotelu „Uroczysko”, Cedzyna 44D, 25-900 Kielce, który usytuowany jest w malowniczym parku sosnowym, nieopodal Rezerwatu Cedzyna.
Szczegółowe informacje na temat konferencji i możliwości rejestracji znajdziecie Państwo na stronie:
www.future.engineering.itee.radom.pl
Z przyjemnością prezentujemy informacje o kolejnych rozwiązaniach opracowanych w ramach Programu Strategicznego pn. „Innowacyjne systemy wspomagania technicznego zrównoważonego rozwoju gospodarki”.
Krajarka tarczowa do cięcia właściwego tekstyliów funkcjonalnych
Linia doświadczalna do rozwłókniania tekstyliów funkcjonalnych może być wykorzystywana w przemyśle włókienniczym, tworzyw sztucznych i budownictwie. Służy do rozdrabniania odpadów kompozytowych, polimerowo-włókienniczych. Celem realizacji procesu technologicznego rozwłókniania tekstyliów funkcjo-nalnych, zaprojektowano i zbudowano specjalną linię do rozwłókniania, składającą się z urządzeń, które służą do przygotowywania wyrobów w skali półtechnicznej tj.:
Taśmowy nóż pionowy do wstępnego cięcia tekstyliów funkcjonalnych
W efekcie końcowym otrzymuje się materiał o konsystencji waty składa-jący się z puchu włókienniczego i drobnych kawałków tworzyw sztucznych. Otrzymany, gotowy recyklat może być poddany dalszym operacjom technologicznym tj.: ter-moprasowaniu, wytłaczaniu i wtrysku.
Agregat do recyklingu materiałów tworzywowych
Agregat do recyklingu odpadów tworzywowo-tekstylnych, w tym włókienniczych i kompozytów polimerowych może być wykorzystywany w przemyśle włókienniczym, tworzyw sztucznych, meblarskim oraz budownictwie.
Maszyna przeznaczona jest do rozdrabniania dużych, twardych materiałów z tworzyw sztucznych, metalu, drewna, oraz pianek PUR, gum i tkanin. Zaletami urządzenia są wolne obroty modułu rozdrabniającego, niski poziom hałasu i duży moment ścinający. Agregat jest napędzany silnikiem elektrycznym, wyposażonym w dwa wały. Nie wymaga wstępnego cięcia rozdrabnianego materiału. Zastosowanie wymiennych sit pozwala na uzyskanie różnych frakcji rozdrabnianego materiału. Ponadto, innowacyjny agregat spełnia wymagania norm unijnych dotyczących urządzeń technologicznych.