9/2014 (25) Newsletter Programu Strategicznego
26-600 Radom, ul. K. Pułaskiego 6/10
tel. centr.: (+48) 48 364-42-41
fax: (+48) 48 364-47-60
instytut@itee.radom.pl
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II edycji konferencji naukowo-biznesowej pt.: Inżynieria Przyszłości 2015. Inteligentne rozwiązania techniczne i organizacyjne dla przemysłu, która organizowana jest przez Instytut Technologii Eksploatacji − Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Business Centre Club.
Główne cele konferencji:
Cele dodatkowe obejmują:
Konferencja obejmuje swoją tematyką zagadnienia współpracy środowisk nauki i przemysłu w opracowywaniu oraz wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych z takich obszarów badawczych jak:
Konferencja odbędzie się 21−22 maja 2015 roku w Hotelu „Uroczysko”, Cedzyna 44D, 25-900 Kielce, który usytuowany jest w malowniczym parku sosnowym, nieopodal Rezerwatu Cedzyna.
Szczegółowe informacje na temat konferencji i możliwości rejestracji znajdziecie Państwo na stronie:
www.future.engineering.itee.radom.pl
Z przyjemnością prezentujemy informacje o kolejnych rozwiązaniach opracowanych w ramach Programu Strategicznego pn. „Innowacyjne systemy wspomagania technicznego zrównoważonego rozwoju gospodarki”.
Mobilne urządzenie mikrofiltracyjne
Elementy układu sterowania urządzenia membranowego
Moduł membranowy z zamocowanymi rurowymi membranami ceramicznymi
Urządzenie mikrofiltracyjne służy do utrzymania zdatności eksploatacyjnej wodnych cieczy techno-logicznych używanych do oczyszczania powierzchni detali metalowych i z two-rzyw sztucznych podczas przygotowania do nano-szenia warstw deko-racyjnych, ochronnych lub funkcjonalnych oraz do pielęgnacji i regeneracji wodnych roztworów używanych po myciu i dezynfekcji instalacji produkcyjnych. Urządzenie do realizacji procesów mikrofiltracji wykonano w postaci mobilnej − wyposażono je w kółka jezdne. Niewielka masa urządzenia umożliwia jego transport do miejsca próbnej regeneracji i przemieszczanie go pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Urządzenie może być także wykorzystywane bezpośrednio w warunkach przemysłowych do regeneracji różnorodnych wodnych cieczy technologicznych, w których całkowita zawartość olejów nie przekracza 1%. Zastosowanie urządzenia umożliwia około 90-procentowe zmniejszenie zużycia wody potrzebnej do sporządzenia wodnych cieczy technologicznych. Jest to osiągalne dzięki odtwarzaniu zdatności cieczy eksploatacyjnych oraz recyklingowi wody. W podobny sposób i w podobnym stopniu jest redukowane zużycie chemikaliów używanych do sporządzania roztworów tych cieczy.
Magnesy neodymowe stosowane w elementach
Element wypełnienia
aktywnego
Mikroporowate kształtki, modyfikowane poprzez wprowadzenie katalizatorów metalicznych oraz aktywatorów magnetycznych, dedykowane są do oczyszczania ścieków przemysłowych (jako wypełnienia reaktorów beztlenowych) i produkcji biogazu. Mogą być również stosowane do wspomagania procesów usuwania zanieczyszczeń, głównie związków biogennych, w typowych komorach osadu czynnego. Innowacyjność tego rozwiązania
Schemat kształtki wypełnienia wraz z aktywatorem magnetycznym