3/2014(19) Newsletter Programu Strategicznego
26-600 Radom, ul. K. Pułaskiego 6/10
tel. centr.: (+48) 48 364-42-41
fax: (+48) 48 364-47-60
instytut@itee.radom.pl
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowo-biznesowej pt.: Inżynieria Przyszłości 2014. Inteligentne rozwiązania techniczne i organizacyjne dla przemysłu, która organizowana jest przez Instytut Technologii Eksploatacji − Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Radomską Lożą Business Centre Club.
Konferencja skierowana jest głównie do doktorantów i młodych pracowników nauki. Jej istotnym elementem jest prezentacja i promocja polskiego potencjału naukowego i przemysłowego w obszarze inżynierii i zaawansowanych technologii przemysłowych. Przedstawione również zostaną rozwiązania systemowe stymulujące integrację sektorów nauki, B+R i przemysłu – omówione zostaną korzyści dla polskiej nauki i gospodarki, wskazane obszary potencjalnych zmian, oraz podjęta zostanie dyskusja w obszarach konfliktowych.
Konferencja obejmie obszary związane z:
Korzyści dla biznesu:
Korzyści dla nauki:
Szczegółowe informacje na temat konferencji i możliwości rejestracji znajdziecie Państwo na stronie: www.fe2014.itee.radom.pl
Konferencja odbędzie się 25−26 września 2014 roku w nowoczesnym kompleksie rekreacyjno-konferencyjnym „Cztery Wiatry”, Korytnica 88, 28-225 Szydłów (woj. świętokrzyskie).
Z przyjemnością prezentujemy informacje o kolejnych rozwiązaniach opracowanych w ramach Programu Strategicznego pn. „Innowacyjne systemy wspomagania technicznego zrównoważonego rozwoju gospodarki”.
Widok stanowiska
Stanowisko do implementacji chipów w inletach RFID przeznaczone jest do montażu chipów metodą klejenia z wykorzystaniem klejów przewodzących anizotropowych. Materiał, na którym są montowane chipy, stanowią arkusze z naniesionymi „antenami” układów RFID o dowolnych wymiarach i kształcie. Urządzenie przeznaczone jest do pracy z arkuszami lub wstęgą podzielonymi w dowolny sposób   na pojedyncze użytki oraz z dowolnie umieszczonym miejscem implementacji chipa na użytku. Kształt i wymiary chipów mogą zmieniać się w szerokim zakresie dzięki zastosowaniu specjalnego wymiennego zasobnika chipów dostosowanego do montowanych elementów. Opracowana modułowa konstrukcja urządzenia zakłada jego pracę w sposób półautomatyczny (ręczne sterowanie) lub automatyczny po zaprogramowaniu cyklu operacji technologicznych.
Kontakt:
dr inż. Andrzej Zbrowski, tel. 48 36 49 304
andrzej.zbrowski [ at ] itee.radom.pl
Widok stanowiska
Głowica drukująca
Stanowisko do personalizacji graficznej kart i arkuszy tworzą moduły funkcjonalne zwiększające trwałość i poziom zabezpieczenia identyfikatorów elektronicznych. Moduły przeznaczone są do zastosowania w ciągu technologicznym do niskonakładowego i doświadczalnego wytwarzania wielowarstwowych wyrobów w postaci kart, biletów, dokumentów z wklejonym pomiędzy warstwami układem RFID. Opracowane rozwiązanie stwarza możliwości dowolnego montowania, powielania, wyłączania i przemieszczania modułów funkcjonalnych wzdłuż linii tworzącej główną oś technologiczną.
System sterowania pracą modułów składający się ze sterownika PLC oraz specjalizowanego oprogramowania zaimplementowanego na komputerze PC z systemem Windows 7 pozwala na:
Kontakt:
dr inż. Andrzej Zbrowski, tel. 48 36 49 304
andrzej.zbrowski [ at ] itee.radom.pl